Nick Cremers x De Fillum Klub x Obsession

Samen met de Limburgse filmmaker Nick Cremers organiseert De Fillum Klub, het jongerenplatform van het filmtheater, een avond vol korte films, een exclusief kijkje achter de schermen bij Nicks werk en als bloedstollende afsluiter de horrorhit OBSESSION, persoonlijk uitgekozen door Nick zelf!

We beginnen de avond met een selectie van Nicks korte films; WHAT KILLED TIMMY BENSON, THE THINGS WE DO en ALPACA. Daarna schuift Nick aan voor een informeel zaalgesprek over zijn werk en zijn liefde voor het horrorgenre en animatie. Hoe bouw je spanning op? Wat maakt een scène écht angstaanjagend? En hoe breng je de meest bizarre ideeën tot leven op het grote doek? Nick neemt ons mee achter de schermen en deelt zijn ervaringen, inspiratiebronnen en de creatieve keuzes die bij het maken van zijn films komen kijken.



Als afsluiter: OBSESSION. Uitgekozen door Nick. "Een simpel idee, perfect uitgevoerd — en uitgewerkt tot een van de meest creepy films die ik de afgelopen jaren heb gezien.", aldus Nick.

In deze bioscoop-hit doet een jonge man een mysterieuze wens om het hart van zijn grote liefde te veroveren. Zijn wens komt uit, maar de gevolgen zijn allesbehalve romantisch. Wat begint als een onschuldige verliefdheid, ontaardt in een beklemmende nachtmerrie waarin liefde, verlangen en obsessie steeds verder ontsporen.

Planning van de avond
19.00 – 19.45 | Korte films van Nick: What Killed Timmy Benson; The Things We Do; Alpaca.
19.45 – 20.15 | Q&A - Werkwijze Nick
20.15 – 20.30 | Pauze
20.30 – 22.15 | Obsession

Over Nick Cremers
Nick (Herkenbosch) studeerde in 2005 af aan de Nederlandse Filmacademie (richting Visual Effects) en werkt inmiddels ruim twintig jaar als animator, 3D-generalist en visual storyteller. In die periode werkte hij aan uiteenlopende projecten, variërend van animaties, reclamecampagnes en museuminstallaties tot visuele effecten voor korte films. Zijn prijswinnende horroranimatie WHAT KILLED TIMMY BENSON werd vertoond op diverse (internationale) filmfestivals.

ObsessionNickCremers_134352372749708650_big-cine_deskt.webp

Cast & Crew
Michael Johnston, Inde Navarrette, Cooper Tomlinson

Regie
Curry Barker

Land van herkomst
Verenigde Staten

Gesproken taal
Engels

Ondertitelde taal
Nederlands

Genre
Horror

Productiejaar
2026

Lengte
2:04 (incl. 15 min. pauze)

Kijkwijzer

Delen


Speeltijden (klik op de tijden om te kopen en/of reserveren)

zozo25oktoberokt
  • Nick_Cremers_st_low_CUT_134352381130374192_big-cine_deskt.webp
  • Alpacastill2_low_134352381191219545_big-cine_deskt.webp
  • 20220928_Nick_Cremers_What_Kille_134352381223032771_big-cine_deskt.webp
  • Thethingswedostill_134352381276342162_big-cine_deskt.webp

Suggesties